zwirek.eu

Linux, MacOS, VMware, pfSense, Mikrotik, OSINT, testy penetracyjne, RaspberryPi, Arduino, odzyskiwanie danych.

Informacje

Witaj !

Nazywam się Adrian, ale w sieci znany jestem bardziej jako ZwireK. W dużym skrócie można opisać mnie słowami: informatyk, elektronik, radioamator i trochę sportowiec. Moje zainteresowania związane z IT skupiają się na systemach operacyjnych z rodzin Linuxa oraz MacOS, ale nie ograniczają się do nich, gdyż zajmuję się również bezpieczeństwem sieci i web aplikacji. Krótkofalarstwo, czyli zainteresowania związane z radioamatorstwem, ostatnio trochę zaniedbuję i nasłuchuję głównie emisji cyfrowych – z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej odbieram obrazy SSTV oraz telemetrię z przelatujących po niebie balonów. W pozostałym wolnym czasie biegam, pływam i jeżdżę na rowerze szosowym. Sporadycznie biorę udział w zawodach, choć wyniki nie są moim głównym celem – najważniejsza jest satysfakcja!

zwirek.eu jest moim skromnym blogiem, małym, prywatnym miejscem w sieci, gdzie mogę bez żadnych ograniczeń dzielić się swoimi przemyśleniami, wiedzą, doświadczeniem i zainteresowaniami. Jest to mój mały osobisty dziennik, gdzie zapisuję to wszystko co uważam za warte odnotowania, bo przecież pamięć ludzka jest zawodna. Tyle ciekawych myśli, które gdzieś z czasem umykają… Dlatego uważam, że warto dokumentować co ważniejsze i ciekawsze myśli oraz wydarzenia ze swojego życia.

Piszę głównie dla siebie, ale gdy moja radosna twórczość kogoś zainteresuje, zmotywuje, w czymkolwiek pomoże, lub ucieszy, będzie to dodatkowym impulsem do dalszego działania.

[Wszystkie notatki i wpisy prezentują tylko i wyłącznie mój punkt widzenia, moje przemyślenia i opinie. Nie są one związane i nie reprezentują stanowiska ludzi i organizacji z jakimi mogę być związany zawodowo lub osobiście. Również nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za ewentualne braki, błędy i przekłamania w zawartych informacjach, czy jakiekolwiek straty lub szkody wynikłe z wykorzystania zawartości zamieszczonej na tym blogu.]