PokemonGO – teleportacja w oparciu o beacony sieci WiFi


Obecna sytuacja nie sprzyja spacerom pod Gym’y ze znajomymi, z tego też względu zdecydowałem się podzielić pewnym sposobem na teleportację telefonu. Nie jest wymaga ingerencja w telefon, czy instalacja dodatkowych aplikacji. Sposób, który przedstawiam wymyśliłem krótko po premierze gry PokemonGO, czyli latem 2016 roku. Działa on skutecznie do dziś i będzie działał nadal. Jeśli w okolicach domu nie masz Gym’u czy Pokestop’u, a znajduje się one parę ulic dalej, to zapraszam do dalszej lektury. Zaznaczam, że metoda teleportacji tu przedstawiona najlepiej sprawdzi się w środowisku z małym zagęszczeniem sieci WiFi. Idealna sytuacja to wioska z niewielką zabudową, najbliższy sąsiad z WiFi oddalony o 50m lub więcej. Najtrudniej będzie się teleportować w bloku z wieloma mieszkaniami, gdzie sieci WiFi jest całe mnóstwo. Ewentualnie własny bunkier 😉

Czego potrzebujesz? Wymagany jest router, w którym na interfejsie WiFi można zmienić adres MAC karty sieciowej. Mają to niektóre TP-LINK’i, ale najlepszym rozwiązaniem jest router firmy Mikrotik. Routery firmy Mikrotik pozwalają również dodawać wirtualne interfejsy WiFi. Za pomocą serwisu wigle.net odszukaj sieć WiFi, która znajduje się najbliżej upatrzonego miejsca. Najlepiej wyszukując z zakresu Date Range: 2019-2020, czyli najświeższe sieci. Jeśli masz już adres MAC sieci, przepisz go do swojego routera. Nazwa sieci nie jest istotna i może pozostać bez zmian. Następnie połącz się z siecią. Jeśli nie zadziała z pierwszym adresem MAC, sprawdź kolejny. Najlepiej też oddalić się od okna aby telefon nie pobrał pozycji z GPS. Jeśli masz możliwość dodania na routerze interfejsów wirtualnych, zrób to. Najlepiej dodaj 2 lub 3. Przypisz adresy MAC sąsiadujących sieci. Sposób był testowany na telefonach z Androidem i iOS. Czasem wymagane jest uruchomienie trybu samolotowego, a następnie włączenie tylko WiFi.

Podobny efekt można uzyskać za pomocą programu mdk3 i karty WiFi w systemie Linux. Bardziej zaawansowane osoby same znajdą sposób. Podpowiem, że można to oskryptować, aby nasza postać sama przemieszczała się zgodnie z wcześniej przygotowaną trasą. Oczywiście trzeba przygotować plik z listą adresów MAC.

Pamiętaj, że teleportujesz wszystkie urządzenia połączone z siecią oraz będące w jej zasięgu. Jeśli masz taką możliwość ustaw moc na minimum, aby nie teleportować urządzeń sąsiadów. Nie teleportuj się w parę sekund na drugi koniec miasta czy kraju. Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenie sprzętu, czy zbanowanie konta. Wszystko robisz na własną odpowiedzialność.